Omare s predali, ki jih proizvaja podjetje POLAK CZ, so prejele certifikat GS

Omare s predali, ki jih proizvaja podjetje POLAK CZ, so prejele certifikat GS

Predalniki iz programa delavniškega pohištva POLAK CZ so bili podvrženi zelo strogemu kontrolnemu postopku. Po zelo temeljitem pregledu vseh lastnosti se lahko predalčnike označi s certifikatom GS. To je jamstvo za kupca, da izdelek izpolnjuje najstrožje varnostne standarde. Testiranje je potekalo v prostorih organizacije TÜV, ki je nemško združenje organizacij, ki testirajo izdelke za zaščito ljudi in okolja.

Certifikat GS za vse vrste in tipe vtičnic

"Zato smo zaprosili za certifikat za vse vrste in tipe vtičnic, vključno s korpusi - teh je 252," je pojasnil Robert Toupalik, vodja izvoza v podjetju POLAK CZ.

K tej odločitvi je prispeval tudi novi spletni sistem, na katerem lahko stranke konfigurirajo, kako bo njihovo pohištvo videti. To stori do 80 odstotkov strank, zato jim ni treba opravljati zapletenih raziskav, da bi ugotovili, ali bo njihova izbrana konfiguracija imela certifikat - vsi ga imajo.

Predvsem na nemškem trgu je ta certifikat nujen za uspeh, na primer na razpisih državnih organizacij. Z uporabo certifikata se podjetje zaveže, da bo izpolnjevalo več pogojev. Med njimi so letni pregledi v podjetju, istovetnost izdelanega izdelka s tistim, ki je certificiran, plačilo pristojbine za vodenje v bazi GS, nadzor nad načinom uporabe znaka GS, soglasje za naključne preglede, hkrati pa morajo izdelki z znakom GS izpolnjevati zahteve direktive EMC - to je direktive o elektromagnetni združljivosti.

Za partnerje in stranke certifikat dokazuje trajnost in ponovljivost proizvodnje, dobro zasnovo izdelkov z vidika varnosti uporabe. Podjetje pričakuje povečanje zunanjetrgovinskega prometa, saj se s tem odpira možnost prijave na različne razpise. Veliko podjetij se pri izbiri med certificiranim in necertificiranim izdelkom odloči za prvega, saj je to zanje zagotovilo varnosti. Želijo se izogniti temu, da se ob morebitni delovni nesreči izkaže, da pohištvo ne izpolnjuje varnostnih zahtev in bi morali zagotoviti finančno odškodnino. Ta vrsta delavniškega pohištva je namenjena zasebnikom, pa tudi delavnicam in tovarnam s strojno opremo. Gre za stabilno pohištvo, ki lahko vzdrži in prenese tudi zahtevne pogoje. Garancija za vse izdelke je 48 mesecev. Tudi to dokazuje, kako robustno je pohištvo.

GS certifikát na dílenský nábytek Polak CZ

Postopek certificiranja je trajal približno pol leta

"Pri tem sem se oprl na izkušnje in stike svojih kolegov, tako da sem vedel, na koga se obrniti. Vsi testi so bili opravljeni v laboratoriju v Hamburgu," pravi Robert Toupalik.

Izdelek je bilo treba podrobno opisati in predložiti vzorec, ki ga je laboratorij določil na podlagi predloženih dokumentov. Pohištvo je bilo konfigurirano kot precej zapleteno in težko. Vzorec je bil prepeljan v Hamburg in osebje laboratorija ga je več mesecev temeljito pregledovalo. Na primer, odpiranje in zapiranje predalov je bilo preizkušeno v 40.000 intervalih. Preizkušali so tudi nagib, težišče in obremenitev posameznih predalov ter ali deluje zapah, ki preprečuje odpiranje enega predala drugemu - zaradi česar bi se predali preobremenili.

Certifikat ima omejeno veljavnost, nato se izdelki ponovno pregledajo. Revizorji se osredotočajo zlasti na trajnost in ponovljivost proizvodnje, v tem segmentu je bilo podjetje visoko ocenjeno. Pri reviziji tehnologije in proizvodnih procesov so dokazali, da bodo to, kar proizvajajo danes, lahko proizvajali tudi čez pet let. Zaradi visoke stopnje avtomatizacije proizvodnje je tehnološki postopek vedno enak.

Podjetje POLAK CZ namerava na področju certificiranja iti še dlje in ne ostati le pri omarah s predali.

Podobni izdelki o pohištvu

Pojdi na blog
Zase bi vzela rožnat delavniški voziček, za moža pa modro omaro.
  • Dodan datum 08. 10. 2021

Zase bi vzela rožnat delavniški voziček, za moža pa modro omaro.

Emancipacija žensk ni prinesla le volilne pravice, temveč predvsem splošno spremembo miselnosti. Ženske so postale bolj samozavestne v svoje sposobnosti in se postopoma vključile v poklice, ki so tradicionalno veljali za moške. Danes nihče ne bi pomislil na računalniško programerko, sodnico ali vrhunsko zdravnico (prva češka doktorica medicine je diplomirala šele leta 1902!).

Preberi članek
Današnji otrok si kot pohištvo za delavnico predstavlja pisarniško mizo in stol. Kaj pa vingl, predal ali mafl?
  • Dodan datum 17. 10. 2021

Današnji otrok si kot pohištvo za delavnico predstavlja pisarniško mizo in stol. Kaj pa vingl, predal ali mafl?

Mnogi menijo, da so današnji otroci leni, nerodni in nerodni. Vendar le redki razmišljajo o tem, zakaj je tako, ali je to res in v kolikšni meri. Za prejšnje generacije je bilo normalno, da so popravljali stvari, ne le v službi, ampak tudi doma. Vsak moški je imel v svoji garaži ali delavnici klasični ponk, delavniške omare, delovne mize in različna orodja pa so bili vsakdanji kruh večine zaposlenih. Današnji otroci nimajo takšnih možnosti niti doma niti v šolah, kot so jih imeli nekoč.

Preberi članek
Prejšnji s Naslednji